Strona Główna Sobota, Maja 18, 2024
Zaproszenie do "Klubu 8"
Newsy

We wrzeÅ›niu uczniowie klas I na lekcjach wychowawczych spotkali siÄ™ z przedstawicielami “Klubu 8” - szkolnego wolontariatu dziaÅ‚ajÄ…cego w naszej szkole.  Celem spotkania byÅ‚o zmiana Å›wiadomoÅ›ci i zainteresowanie wolontariatem. Uczniowie mieli okazjÄ™ posÅ‚uchać osobistych doÅ›wiadczeÅ„ Magdaleny Bonieckiej- uczennicy klasy IIIe - wolontariuszki, która od 6 lat pracuje na rzecz potrzebujÄ…cych. Szkolenia prowadziÅ‚a również psycholog Magdalena Bylica- Pawlak- opiekun Klubu.

Klub w naszej szkole dziaÅ‚a od 2 lat, zorganizowaÅ‚ wiele akcji, np. zabawy Å›wiÄ…teczne dla dzieci ze “Åšwietlika”, jednak by zmieniać Å›wiat na lepsze potrzebujemy wielu chÄ™tnych, gotowych do pracy mÅ‚odych ludzi. Wszystkich zainteresowanych wspaniaÅ‚a przygodÄ… jakÄ… jest wolontariat zapraszamy na spotkanie, które odbÄ™dzie siÄ™ 6 października w sali 101 na dÅ‚ugiej przerwie.